Zepsute szafki to nie są zwykłe śmieci – o utylizacji starych mebli

Poznaj więcej szczegółów o wywozie mebli Kraków na https://maxgruz.pl/oferta/utylizacja-wywoz-mebli/.

Każdy z nas z pewnością świetnie zdaje sobie sprawę z problemu, jakie sprawiają przedmiotów, których od jakiegoś czasu już nie używamy, a których nie potrafimy wyrzucić z rozmaitych przyczyn. Zwykle chowamy je do piwnicy, na poddasze czy też do komórki lokatorskiej, aby nie zajmowały miejsca w domu. Szkopuł jednak w tym, iż po wielu miesiącach także w tych schowkach stają się tak zagracone, iż zwyczajne korzystanie z nich bywa niemożliwe. Dopiero to nakłania wielu z nas do przystąpienia do dogłębnych porządków, będących przesłanką do tego, żeby pozbyć się zgromadzonych przedmiotów. Takie duże sprzątanie nierzadko organizujemy również, kiedy nabywamy zaniedbaną nieruchomość bądź dziedziczymy po kimś mieszkanie. Warto więc mieć pojęcie, co zrobić ze zebranymi przedmiotami i jak błyskawicznie przeprowadzić wywóz starych mebli z piwnicy, poddasza oraz domu.

Zleć wywóz starych mebli i nie mieszaj ich z odpadami komunalnymi

Odpady takie jak części stolarki okiennej, popsute meble, sprzęty elektroniczne czy połamane panele podłogowe lub ścienne nie powinny trafić do kontenera przeznaczonego na śmieci zmieszane. Jeśli musimy się od nich uwolnić, do wyboru mamy trzy możliwości. Pierwsze to samodzielne przetransportowanie ich do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, czyli PSZOK-u – wymaga to jednak posiadania adekwatnie pakownego samochodu. Następne to skorzystanie z okresowej zbiórki takich odpadów. Te przeprowadzane są na ogół raz na miesiąc – do czasu zbliżającej się zbiórki musimy więc zagospodarować miejsce na zdeponowanie śmieci o pokaźnej objętości. Najlepsze jest trzecie wyjście – zamówienie kontenera na śmieci, który po wypełnieniu odbierze odnajmujący go podmiot. Zadba on też o legalny recykling jego zawartości. Podmioty wynajmujące kontenery nierzadko oferują także profesjonalną pomoc przy sprzątaniu strychu, piwnicy lub całego magazynu.

Utylizacja mebli – na czym polega?

Stare meble, jeśli będą przewiezione do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych albo firmy trudniącej się się utylizacją zawodowo, nie muszą być porzucone na wysypisku lub zostać spalone. Po rozebraniu ich na elementy podstawowe, a następnie podzieleniu ich podług tworzywa, z jakiego zostały wytworzone, mogą być znów przetworzone, dzięki czemu posłużą do wyprodukowania kolejnych sprzętów. Utylizacja starych mebli, a konkretnie drewna, z którego w największej części są one wytworzone, opiera się zwykle na ich przekształceniu w płyty wiórowe, które następnie służą do produkcji nowych biurek, stołów oraz regałów.

Adres:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]