Nienaturalne linki przychodzące to nie wyrok

Nienaturalne linki przychodzące są najważniejszym motywem, przez który na naszą stronę internetową może być założony ban od Google. Czy jest sposób na uniknięcie tych negatywnych obostrzeń?

Nienaturalne linki przychodzące – zakazane SEO

Nienaturalne linki przychodzące to stosowanie ogromnej liczby odnośników kierujących ruch na naszą stronę internetową. Manipulują one miejscem portalu w rezultatach wyszukiwania i tym samym przekraczają normy rzetelnego pozycjonowania stworzone przez firmę Google. Najczęściej nienaturalne linki przychodzące występują pod postacią wpisów sponsorowanych najeżonych wieloma odnośnikami. Występuje także proces wymiany linków, co skutkuje zastosowaniem bana. Kiedy nieuczciwe metody zostaną wykryte, witryna jest zbanowana filtrem w Google za nienaturalne linki, co wiąże się natychmiastowym obniżeniem jej pozycji w wyszukiwarce, nawet o 40 podstron.

W jaki sposób wyeliminować nienaturalne linki przychodzące

Trzeba podkreślić, że gdy na portal zostanie nałożony filtr w Google za nienaturalne linki, jesteśmy w stanie walczyć o odtworzenie dobrej pozycji w wyszukiwarce internetowej. Proces ten jest niestety niezwykle długotrwały i nie zapewnia całkowitego sukcesu. Jeśli chcemy podnieść prawdopodobieństwo szybkiego zdjęcia filtrów – zasięgnijmy porady profesjonalnej agencji pozycjonującej. Fachowcy momentalnie zdiagnozują rzeczywistą przyczynę i uporają się z nienaturalnymi linkami. Pamiętajmy, że zarówno samo pozycjonowanie, jak i usuwanie filtrów od Google należy zlecać wyłącznie doświadczonym firmom.