Inspekcja auta przed kupnem – sprawdź stan techniczny pojazdu

Zakup samochodu na rynku wtórnym zwykle łączy się z ryzykiem – takie auto jest naturalnie dużo tańszy niż pojazd kupowany z salonu, niemniej jednak może skrywać rozmaite uszkodzenia. Jak znaleźć sprawny technicznie samochód i uchronić się przed zawodem?

Kupno samochodu używanego – co należy sprawdzić?

Co roku mnóstwo naszych rodaków decyduje się na zakup auta z drugiej ręki, co pozwala oszczędzić nawet wiele tysięcy złotych w porównaniu do wozów nabywanych bezpośrednio z salonów. Zakupy tego typu niekiedy nie są udane – zdarza się, iż faktyczny stan techniczny pojazdu jest zatajony przez właściciela, a niewidoczne uszkodzenia wychodzą na jaw po kilku dniach od zakupu. Jak zabezpieczyć się przed takimi sytuacjami i wybrać auto, które spełni nasze potrzeby? Przed transakcją istotne jest drobiazgowe zweryfikowanie pojazdu, między innymi poprzez sprawdzenie historii samochodu. Robi się to sczytując VIN – z jego pomocą mamy szansę sprawdzić, kto był posiadaczem auta, znaleźć informacje o kradzieżach pojazdu, jego wadach oraz możliwych kolizjach. Należy też zdiagnozować stan techniczny auta specjalistycznym sprzętem – demaskuje to zatajone wady.

Inspekcje samochodów przed kupnem – co jest sprawdzane?

Nie wiesz, co wypada sprawdzić podczas kupna używanego auta? A może nie masz możliwości samodzielnego przejrzenia kondycji samochodu? W uniknięciu przykrego zaskoczenia pomoże profesjonalna inspekcja samochodu, którą przeprowadzą doświadczone firmy. Przedsiębiorstwa o tym profilu działalności dysponują specjalistycznym urządzeniami do diagnostyki, które wykorzystują m.in. do analizy grubości lakieru. Pracownicy firmy przybywają do punktu, w którym znajduje się samochód, weryfikują VIN, sprawdzają, czy pojazd nie był skradziony, a po zakończonej inspekcji tworzą dokumentację fotograficzną i wielopunktowy protokół na temat kondycji auta.