Kufry motocyklowe – na jakie się zdecydować?

Chcesz zamówić kufer motocyklowy? Sprawdź https://www.legato-motocykle.pl/pol_m_Akcesoria-motocyklowe_Bagaz-motocyklowy_Kufry-motocyklowe-288.html.

Podróże motocyklem są komfortowe i dają wiele wolności, jednak jeśli wyruszamy na kilkudniowy wypoczynek bądź dalszą wycieczkę może się okazać, że ilość niezbędnych nam rzeczy nie zmieści się w standardowej wielkości camelbagu czy plecaku. Częstokroć również przewożony bagaż jest dość ciężki przez co zamocowanie go na plecach może mieć wpływ na bezpieczeństwo podróży. W takich przypadkach warto pomyśleć o zakupie kufra motocyklowego.

Jaki kufer motocyklowy wybrać – boczny czy centralny?

Zasadniczym problemem, z którym boryka się posiadacz pojazdu szukający kufra na motor jest to, czy kupić kufer centralny czy lepiej zdecydować się na kufry boczne. Jeśli z motoru korzystamy najczęściej do przemieszczania się po mieście, a nasze dalsze podróże to zazwyczaj kilkugodzinne, niedalekie trasy za miasto, można w zupełności zakupić i zamocować kufer centralny. Pojemność kufrów centralnych waha się zazwyczaj od 30 do 50 litrów, jednakże jest to wystarczająca pakowność, żeby zmieścić wszelkie konieczne akcesoria, rękawiczki, dodatkową kurtkę, a czasem nawet kask dla pasażera. Atutem kufrów centralnych jest to, że obciążenie rozkłada się równomiernie, ponieważ montowane są one na stelażach za plecami kierowcy. Inaczej jest przy instalacji kufrów bocznych – te montowane są symetrycznie z obu stron jednośladu. Z tego tez powodu przy wożeniu cięższych przedmiotów powinno się mieć na uwadze, żeby masa bagażu rozłożyć stosunkowo po równo na oba kufry, by powstrzymać przechylanie się motoru w trakcie jazdy na prawo lub lewo.

Które kufry motocyklowe kosztują kilkaset, a które parę tysięcy złotych?

W sprzedaży oferowanych wiele kufrów motocyklowych, które różnią się od siebie zarówno objętością, ale także tworzywem, z którego są sporządzone (m.in. lekkie oraz wytrzymałe aluminium albo wzmocnione polimery). Niezaprzeczalnie wybierając kufry motocyklowe powinniśmy kierować się w szczególności ich jakością i tym, czy zapewniają ochronę włożonych do nich rzeczy. Jednakże dla licznych motocyklistów kluczowym czynnikiem, często w niemałym stopniu wpływającym na finalną decyzję o ich kupnie, będzie także ich cena. Kufry centralne, z racji tego, iż są mniejsze oraz łatwiejsze do zainstalowania, nie są wielkim kosztem. Wysokiej jakości kufer tego typu można zamówić już za kilkaset złotych. Tymczasem kufry boczne, które nabywa się wespół z zestawem do instalacji na motorze, obejmującym wymagane stelaże, adaptery, ale też częstokroć i zabezpieczenia antywłamaniowe, to już wydatek sięgający kilku tysięcy złotych.

Adres:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]