Albumy na monety i banknoty – ochrona kolekcji

Chcesz kupić klaser numizmatyczny? Skieruj się tu.

Kolekcjonowanie monet oraz banknotów to nie tylko przyjemność z poszukiwania i zakupu nowych eksponatów, ale też poczucie spełnienia z ich układania i przeglądania. Pozyskane numizmaty powinny tym samym zostać umieszczone w przeznaczonych do ich przechowywania klaserach lub albumach, za pomocą których łatwo będzie można je podziwiać, a zarazem ochroni się je przed potencjalnym zniszczeniem.

Klaser na monety – spore ułatwienie przy segregowaniu eksponatów

Kolekcjonerzy monet mają szeroki wybór narzędzi pozwalających na bezpieczne ich przechowywanie, niemniej jednak najbardziej popularne wciąż pozostają klasery. Z jakiego powodu? Przede wszystkim z tego powodu, że pozwalają na segregację monet jednego typu. Pamiętajmy jednak, iż wiele albumów na monety nie ma wewnątrz kart i trzeba nabywać je osobno dobierając je do rozmiaru gromadzonych monet czy banknotów. Dowolność dodawania i odłączania kart jest sporym ułatwieniem przy porządkowaniu okazów podług osobistego uznania – można przekładać je między klaserami bez konieczności wyjmowania pojedynczych eksponatów, co minimalizuje niebezpieczeństwo zarysowania monet bądź rozerwania banknotów. Ponadto, dysponując niewielką kolekcją, w jednym albumie można pomieścić monety o różnych rozmiarach, należy tylko zakupić karty z odpowiednimi dla nich przedziałami. Kolejnym atutem klaserów na monety jest to, iż nieraz są stylizowane na wygląd książek czy albumów ze zdjęciami rodzinnymi, przez co bez problemu schowamy je w domowej biblioteczce przez wzrokiem ewentualnego złodzieja.

Klaser na numizmatyczny pomieści bez trudu też monety w kapslach

Długoletni kolekcjonerzy rekomendują, by w plastikowych kartach klaserów trzymać popularniejsze monety, nie posiadające już stanu menniczego, bo nawet gruba folia z PCV nie zapewnia numizmatom pełnej osłony przed oddziaływaniem wysokiej wilgotności oraz powietrza. Rzadkie numizmaty w stanie menniczym lub te wybite z ze złota i srebra wypada wcześniej zabezpieczyć poprzez włożenie do przezroczystego kapsla. Taki kapsel można potem przechowywać w albumie, jako że wielu producentów ma w ofercie karty do klaserów, w które bez problemu można włożyć monety zabezpieczone kapslem lub tekturowym holderem.

Adres:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]