Antena naziemna – niezbędna do odbioru telewizji

Antenę naziemną kupisz na www.telmor.pl/Produkty/Anteny-naziemne

W ogromnej większości domów znaleźć można odbiornik telewizyjny. Znaczna część z nas nie wyobraża sobie dnia codziennego bez telewizji. Aby jednak telewizor nie stał się nieprzydatnym przedmiotem, należy zaopatrzyć się także w dobrej jakości antenę. Idealnym rozwiązaniem okazuje się być antena naziemna, określana też anteną DVB-T, która doskonale sprawdza się w różnych sytuacjach.

Antena naziemna – co znajdziemy w sprzedaży?

Wybór anten telewizyjnych jest w chwili obecnej wyjątkowo szeroki. W sprzedaży znajdują się anteny kierunkowe UHF/DVB-T i VHF/DVB-T, anteny ASR i DIGIT – DVB-T, a także siatkowe lub pokojowe anteny DVB-T. Dzięki zamontowaniu anteny naziemnej możliwa jest zmiana fal elektromagnetycznych na sygnał o charakterze elektrycznym. Dzięki nim można odbierać naziemne sygnały telewizyjne tak w sieciach kablowych, które mają charakter zbiorowy, jak i w instalacjach antenowych , które mają charakter indywidualny. Dostępne obecnie w sprzedaży anteny DVB-T wyróżniają się przede wszystkim łatwością instalacji. Spokojnie upora się z nim każdy, kto przynajmniej kilka razy trzymał w rękach przyrządy używane do majsterkowania. Anteny naziemne, które na ten moment oferują nam producenci, charakteryzują się również wyjątkową wytrzymałością na wpływ niekorzystnych uwarunkowań pogodowych. Za sprawą tego pozwalają na odbiór programów telewizyjnych na naprawdę wysokim poziomie przez niezwykle długi okres czasu.

Antena telewizyjna – co powinno się uwzględnić przy jej kupnie?

Ogromny wybór anten naziemnych sprawił, że powinno bardzo przemyśleć wybór anteny, którą chcemy zamontować. Trzeba pamiętać, że uwagę powinno się zwrócić na bardzo dużo czynników, wpływających na jakość odbieranego sygnału. Znaczenie ma przede wszystkim odległość, w jakiej umiejscowione są nadajniki. Informacje dotyczące położenia nadajników szybko znajdziemy w Internecie. Znaczenie ma także moc z jaką pracuje nadajnik, a także jego kierunkowość. Pod uwagę brać należy w każdym przypadku ułożenie obszaru, który oddziela nadajnik od punktu , w którym znajduje się antena naziemna. Bardzo duże znaczenie ma także to, czy zamieszkujemy na terenie otwartym czy raczej w mieście.

Adres:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]