Aparat do masażu limfatycznego – dla sportowców i do zabiegów wellness

Chcesz kupić urządzenie do masażu limfatycznego? Powinieneś odwiedzić tę stronę.

Presoterapia to technika masażu, której rolą jest poprawienie obiegu chłonki w organizmie. Masaż ręczny opracował duński fizjoterapeuta w trzeciej dekadzie XX w. – to różnorodne chwyty terapeutyczne, m.in. ruchy pompujące oraz okrężne, których częstotliwość i siłę terapeuta dopasowuje indywidualnie do stanu zdrowia pacjenta, jak również miejsca masażu.

Aparat do masażu uciskowego – na obrzęki kończyn różnego typu

W ostatniej dekadzie w gabinetach fizjoterapeutów coraz częściej używane są maszyny do drenażu limfatycznego, które symulują masaż manualny. Taki sprzęt tworzą specjalne mankiety dzielące się na komory, które nakłada się na obrzękłe kończyny górne i dolne. Poprzez napełnienie powietrzem poszczególnych przegród urządzenie naciska na kończynę, stymulując w ten sposób przepływ chłonki. Jest mnóstwo powodów do zastosowania zabiegu presoterapii. To m.in. zwyrodnienia stawów, zastoje oraz obrzęki limfatyczne, jak również obrzęki powstałe w wyniku urazów bądź obrzęki pooperacyjne (np. po operacji mastektomii albo tarczycy). Korzysta się z niego dodatkowo w zabiegach estetycznych – jako pomoc w niwelowaniu “skórki pomarańczowej” bądź wspomagająco w toku procesu odchudzania. Presoterapia stała się także dość popularna wśród sportowców, głównie jako etap regeneracji powysiłkowej.

Domowe urządzenie do masażu limfatycznego

Duże możliwości użycia urządzeń do drenażu limfatycznego wpłynęło pozytywnie na rozwój tego sprzętu. W dzisiejszych czasach osoby na co dzień stosujące tę formę terapii mogą przeprowadzić zabieg w we własnych czterech ścianach, za sprawą innowacyjnych aparatów Move4, Move6 i Move8 marki CarePump. Domowe aparaty do masażu limfatycznego tego producenta wyróżniają parametry zbliżone do sprzętu stosowanego na co dzień w placówkach fizjoterapeutycznych. Numer z nazwy modelu świadczy o ilości komór mieszczących się w mankietach – im więcej przegródek, tym skuteczniejszy jest zabieg masażu. Maszyny CarePump są stosunkowo lekkie i nie zabierają wiele miejsca, dlatego bez problemu można spakować je na wyjazd, przykładowo na turniej sportowy.

Co istotne, poddanie się zabiegowi masażu limfatycznego powinno być zawsze ustalone z lekarzem. Nie rekomendujemy postanawiać o tym na własną rękę, ponieważ występują przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego zabiegu (to np. stany zapalne czy miażdżyca, które trzeba uprzednio wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]