Bezpieczna jazda konna – toczki i kaski do jazdy konnej

Kup toczek do jazdy konnej

Jeździectwo należy do tych dziedzin sportu, gdzie zagrożenie upadkami jest dość duże. A te, z uwagi sporą prędkość oraz wysokość, bywają naprawdę niebezpieczne. Na uszkodzenia podatna jest szczególnie głowa dżokeja, która bezwzględnie musi być właściwie chroniona. W sklepach z artykułami dla wielbicieli jeździectwa dostępne są 2 rodzaje zabezpieczenia dla głowy – toczki oraz kaski do jazdy konnej. Ale które z nich zapewniają lepszą ochronę? Co warto wiedzieć któregoś z tych akcesoriów?

Kask czy toczek jeździecki? Co wybrać?

Pierwszą jeździecką osłoną głowy była zwykła, myśliwska czapka. Jej fason był inspiracją do powstania toczków. Dzisiejszy toczek do jazdy konnej jest z reguły wykonany z włókna szklanego i jest czymś pośrednim między kaskiem, a tradycyjną czapką. Nie zapewnia jednak tak dobrej ochrony jak kask, dlatego rekomendowany jest raczej przy rekreacyjnej jeździe o niewielkiej prędkości. Pod tym względem dużo lepiej wypada kask jeździecki, który jest używany przez wyczynowych sportowców i posiada certyfikaty odpowiednich organizacji – w Polsce jest to Polski Związek Jeździecki.

Kupujemy kask lub toczek jeździecki

Najistotniejszą kwestią przy zakupie kasków jeździeckich jest bezpieczeństwo. Kask powinien dysponować stosownymi certyfikatami, jak również umożliwiać regulację swojego rozmiaru bądź być perfekcyjnie dopasowany do kształtu głowy dżokeja. Do kasku wskazane jest dokupić akcesoria – w szczególności pokrowiec, który ułatwi jego przenoszenie i ustrzeże od zabrudzeń. Nabywając kask nie powinno się także iść na kompromis. W związku z tym, jeśli w naszej okolicy nie znaleźliśmy pasującego nam modelu, można zamówić go w sklepie internetowym.

Adres:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]