Blachodachówka panelowa – materiał na dachy o sporym nachyleniu

Zobacz, gdzie zamówić blachodachówkę, wejdź na www.regamet.pl/blachodachowka/.

Blachodachówki to obecnie jeden z najpopularniejszych rodzajów pokryć dachowych. Oczywiście spore zainteresowanie, jakim to rozwiązanie cieszy się wśród budowlańców nie bierze się znikąd. Blachodachówki mają wiele atutów, czyniących z nich wspaniały wybór zarówno w przypadku nowych budynków, jak i remontów tych już istniejących – zwłaszcza zabytkowych. Blachodachówka to również bardzo uniwersalna technologia, znajdująca zastosowanie w licznych sektorach budownictwa. Powszechnie wykorzystuje się ją w domach mieszkalnych (wielorodzinnych i jednorodzinnych), a także gospodarczych i komercyjnych. Warto zatem poznać bliżej jej liczne zalety oraz dowiedzieć się, co zrobić, aby wykonane z jej użyciem pokrycie było ładne i, co najważniejsze, naprawdę trwałe.

Blachy dachowe – charakterystyka oraz zalety

Blacha na dach wyrabiana jest ze specjalnie dobranych arkuszy stali, która w następnej kolejności zostaje poddana specjalnej obróbce, gwarantującej jej wysoką wytrzymałość. Kluczowe jest dwustronne ocynkowanie i pokrycie blachy warstwą lakieru. Dzięki temu blachodachówka jest całkiem lekka – na co wpływ ma gęstość użytego materiału oraz jego nieznaczna ilość – oraz cechuje się wieloma walorami. Wśród nich główna okazuje się z pewnością wysoka odporność na wilgoć i powiązana z nią mała podatność na korozję. Nowoczesne blachodachówki wyróżnia też duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne takie jak zarysowania, jak również wgniecenia będące konsekwencją opadów gradu czy obiektów spadających na dach. Właściwie dobrane warstwy lakiernicze są też odporne na działanie promieni słonecznych, co sprawia, iż utrzymują one swoją estetykę nawet po wielu latach od założenia. By jednak cieszyć się tymi atutami, blachodachówki powinno się kupować w sprawdzonych sklepach – najlepiej bezpośrednio od producenta.

Blachy na dach – gdzie dobrze się sprawdzą?

Blacha dachowa, ze względu na niską wagę, znajduje rozległe zastosowanie przy remontach starych budynków o małej lub nadwątlonej wytrzymałości struktury. Równie dobrze sprawdza się również w budownictwie indywidualnym – jest łatwa do położenia i dość tania – oraz przy budowaniu i naprawach obiektów gospodarczych. Zdaje egzamin też w renowacji kościołów, co wynika z jej przystosowania do wykorzystywania na dachach o dużym nachyleniu.

Adres:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08