Cechy kontenerów na odpady specjalnego przeznaczenia

Więcej na temat kontenery produkcja na ekombud.pl/kontenery-specjalne/

Kontenery na odpady specjalne powinny charakteryzować się dużą wytrzymałością, jak również spełniać wyśrubowane parametry techniczne. Czym wyróżniają się poszczególne modele kontenerów? Kiedy należy zdecydować się na wysokiej jakości kontenery stalowe?

Kontenery na odpady – rodzaje i ich budowa

Pośród dostępnych na rynku pojemników specjalnego przeznaczenia wyróżniamy kontenery na odpady odpady pochodzące z oczyszczalni ścieków, odpady przemysłowe, niebezpieczne, płynne oraz sypkie. Kontenery przeznaczone do przewozu odpadów z oczyszczalni posiadają podgrzewaną podłogę, co zapobiega przymarzaniu płynów do dna. Kontenery tego rodzaju są spawane szczelnie spoiną ciągłą i są zabezpieczone pokrywą z uszczelnieniem, dzięki czemu przewożone odpady nie wyciekają. Dodatkowym zabezpieczeniem jest konstrukcja umieszczona nad pokrywą, zapobiegającą wylewaniu się płynów w czasie załadunku kontenera na samochód. Do popularnych kontenerów na odpady przynależą także pojemniki na odpady przemysłowe typu plandekowiec – modele z rozsuwanymi ścianami oraz podłogą posiadającą mocowania do asekuracji ładunku.

Kontenery otwarte na gruz i odpady sypkie

Odrębną grupę kontenerów są modele na odpady miałkie, np. pyły i trociny. Obecne na rynku kontenery obsługiwane są przez urządzenia hakowe oraz wyposażone w przenośnik ślimakowy. Kontenery na materiały sypkie mogą także być wyposażone w uszczelnioną klapę. Do grupy modeli specjalnego przeznaczenia należą również kontenery otwarte używane do gromadzenia i transportu gruzu oraz odpadów budowlanych.

Adres:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]