Co na okna zamiast żaluzji i rolet? O okiennicach shutters

Jeśli chcesz kupić shuttersy w oknach, koniecznie odwiedź tę stronę.

Planując wystrój domu, z rzadka poświęca się dużo uwagi oknom. Zwykle wybiera się tradycyjne aranżacje, czyli zasłony oraz firany, które czasami łączone są dodatkowo z roletami. Aczkolwiek jest jeszcze jedno budujące sobie krąg zwolenników rozwiązanie – okiennice ozdobne typu shutters.

Na okna, ale również na drzwi – wykorzystanie shuttersów

Podstawową właściwością shuttersów (lub też po polsku – szutersów) jest to, że lamele zamontowane na tego rodzaju okiennicach wewnętrznych poruszają się, tym samym można łatwo je ustawić w różnych pozycjach, zależnie od zachcianek mieszkańców. Producenci wykonują je z płyt MDF, PCV, jak również z listw drewnianych. Okiennice dekoracyjne shutters montuje się głównie na oknach, jakkolwiek tak samo dobrze będą się prezentować na drzwiach szafy. Shuttersy to wprawdzie dodatek na okna, który w europejskim budownictwie wykorzystuje się jeszcze stosunkowo rzadko, ale większa część z nas z pewnością w kinie lub w telewizji, gdyż tego typu okiennice są często wykorzystywane na obszarach z ciepłym klimatem, czyli w Afryce Południowej i w Nowej Zelandii.

Czy warto postawić na shuttersy?

Shuttersy to okiennice dekoracyjne które nie tylko pięknie wyglądają, ale mają też przydatne funkcje. Za ich pomocą można pasywnie kontrolować wykorzystanie promieni słonecznych: w gorące dni ograniczać nagrzewanie się pokojów, a w zimne – utrzymać ciepłe powietrze na dłużej. Okiennice wewnętrzne pasują do rozmaitych stylów wnętrz i da się je umieścić je na zdecydowanej większości okien. Wykonuje i montuje się je na zlecenie, co sprawia, iż są zdecydowanie droższym rozwiązaniem aniżeli przykładowo rolety. Shuttersy jednakże przydają wnętrzom niezmiernie gustowny wygląd, a więc podnoszą wartość nieruchomości. Trzeba również zaakcentować, że shuttersy są regulowane bez stosowania sznurów, co rodzice małych dzieci lub posiadacze psotliwych zwierzaków, które mogłyby zaplątać się zwisające linki, uznają zapewne za sporą zaletę.

Adres:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]