Czapsy i sztylpy czy oficerki – co wybrać i gdzie kupić?

Zamów czapsy

Według wielu jeźdźców najlepszymi butami do jazdy konnej są oficerki – skórzane obuwie z długą, sięgającą kolan cholewą. I chociaż rzeczywiście w tym sporcie sprawdzają się znakomicie, to nie są pozbawione wad. Najistotniejszą z nich jest cena – najlepsze fasony oficerek mogą kosztować aż kilka tysięcy PLN. Na dodatek wkładanie oraz jazda w oficerkach bywa znacznie utrudnione ze względu na konieczność noszenia spodni z grubszego materiału, niezbyt dobrze mieszczącej się w cholewce obuwia. Tych wad nie mają na szczęście sztylpy i czapsy.

Charakterystyka czapsów i sztylp

Sztylpy i czapsy to elementy przedłużające sztyblety, dające ochronę wyższej partii nóg jeźdźca – porównuje się je do stuptutów piechura. Te pierwsze ochraniają jedynie łydkę sportowca, kończąc się na kolanie, natomiast drugie – kończą się dopiero na pachwinie, zapewniając ochronę dla całej nogi. Zarówno czapsy, jak i sztylpy są wytwarzane z różnych materiałów. W sklepach przeważnie znajdziemy czapsy i sztylpy skórzane, jednak poza nimi dostępne są też modele wyrabiane z tworzyw sztucznych albo tkaniny.

Jakie czapsy i sztylpy wybrać?

Ostatnie wymienione wyżej rodzaje charakteryzują się znacznie niższą ceną. Są zatem zalecane jeźdźcom z niewielkim budżetem , a także dzieciom, szybko wyrastającym z kolejnych rozmiarów. Warto zauważyć, że sztylpy i czapsy z tkaniny są przewiewniejsze, dzięki czemu lepiej nosi się je latem i wiosną. Szeroki wybór czapsów i sztylp znajdziemy w sklepach internetowych – fasony perfekcyjnie dobrane do swoich potrzeb nabędą więc także jeźdźcy zamieszkujący miejscowości, w których nie ma odpowiednio wyposażonego sklepu jeździeckiego.

Adres:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]