Czyste powietrze w mieszkaniu – o oczyszczaczach powietrza

Kwestia zanieczyszczenia atmosfery trafiła już do świadomości zwykłego obywatela Polski i coraz rzadziej bywa pomijana. Polacy zauważyli, że jakość powietrza, którym na co dzień oddychamy, ma znaczący wpływ na nasze zdrowie. Aczkolwiek póki nie będą wdrożone efektywne rozwiązania, każdy jest zmuszony sam zatroszczyć się o swoje samopoczucie, na przykład poprzez zakupienie oczyszczacza powietrza.

Oczyszczacze powietrza – to już nie nowość w naszych sklepach

Im bardziej rozwinięty region, tym bardziej prawdopodobne jest niebezpieczeństwo występowania dużej kondensacji PM10 i PM2,5, innymi słowy tzw. pyłów zawieszonych. Na rozwój wielu chorób układu oddechowego podatni są głównie rezydenci większych miejscowości i terenów w sąsiedztwie zakładów przemysłowych wypuszczających do atmosfery spore ilości pyłów zawieszonych. Cykliczne korzystanie z oczyszczaczy powietrza jest rozwiązaniem, które pozwoli w dużej mierze zmniejszyć szkodliwy wpływ zanieczyszczeń na zdrowie. Oczyszczacze powietrza szeregu cenionych producentów, jak m.in. Cado, Airdog bądź LIFAair, od lat znajdują się w ofercie polskich sklepów, zatem nie jest to już nowość na naszym rynku. Co istotne, poza filtrowaniem z atmosfery pyłów, często mają one też inne dodatkowe funkcje.

Oczyszczacze powietrza odfiltrowują nie tylko pyły oraz zarazki

Oczyszczacze powietrza produkowane są w różnych rozmiarach, dlatego łatwo znajdziemy sprzęt najlepsze do określonej objętości mieszkania. Są to urządzenia względnie nieduże, toteż bez wysiłku daje się przesunąć je pomiędzy pomieszczeniami. Poza usuwaniem z powietrza pyłów zawieszonych PM10 i PM2,5, wychwytują one też mikroorganizmy oraz grzyby, które mogą być przyczyną wielu chorób bądź reakcji alergicznych, a także szkodliwy benzen. Wiele oczyszczaczy powietrza ponadto nawilża oraz jonizuje cząsteczki powietrza, co wytwarza w domu orzeźwiającą atmosferę, a jednocześnie gwarantuje niczym niezakłócony sen. Niektóre urządzenia mają także sensory wykrywające obecność CO2. Korzystanie z oczyszczacza powietrza poleca się w szczególności osobom podatnym na alergie.