Do czego służy lonża jeździecka?

Zamów lonżę jeździecką na horse-trade.pl.

Lonża jeździecka to akcesorium popularnie stosowane podczas lekcji jazdy konnej i treningów. Jakiego rodzaju lonże dla konia są obecne w sprzedaży? Z czego są wytwarzane te akcesoria i gdzie warto je kupić?

Rodzaje oraz rola lonży jeździeckiej

Lonża jeździecka to właściwie długa linka, na ogół nieprzekraczająca 5-8 metrów, na której prowadzony jest koń w trakcie nauki jazdy i treningu technik związanych z łapaniem strzemion, trzymaniem wodzy, utrzymywaniem balansu w siodle, jak również dosiadem. Koń prowadzony jest po zarysie koła, a lonża służy do nadzorowania reakcji zwierzęcia. Przyrząd ten wykorzystują również akrobaci cyrkowi oraz woltyżerzy do doskonalenia technik i asekuracji prezentowanych trików. Lonża przydaje się oprócz tego przy hipoterapii. Lonża dla konia może także być stosowana w czasie treningu bez jeźdźca – w takim przypadku używana jest do treningu młodych zwierząt oraz zagwarantowania im należytej porcji ruchu.

Lonża jeździecka – postaw na asortyment od uznanych marek

Obfity wachlarz akcesoriów jeździeckich można znaleźć w dobrze wyposażonych sklepach internetowych sprzedających profesjonalny ekwipunek w dobrych cenach. Dostarczają one profesjonalne lonże jeździeckie znanych firm – m.in. Kerbl, Waldhausen czy Imperial Riding. Chciałbyś kupić lonżę w niebieskim, czarnymalbo czerwonym kolorze? Sklep internetowy Horse-Trade zapewnia ogromny wybór akcesoriów, które sprostają wymaganiom nawet najwybredniejszych entuzjastów jazdy konnej. W sklepie dostępne są produkty wykonane między innymi z nylonu. Lonże wyposażone są w obrotowy karabińczyk, a delikatny materiał jest przyjemny w dotyku.

Adres:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]