Jakie są różnice pomiędzy rodzajami kontenerów na odpady

Tu znajdziesz kontenery rolkowe

Na rynku dostępne są w najróżniejsze typy kontenerów na odpady. Te najpopularniejsze wykorzystywane są jako kontener na gruz lub złom, jak również przy gromadzeniu ziemi czy odpadów opakowaniowych. Jest jednak mnóstwo typów odpadów, które wymagają zastosowania kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych odróżniają się one inną budową oraz dodatkowymi uszczelnieniami i wzmocnieniami. Które surowce można składować w kontenerach specjalnych? Jakie ich typy dostępne są w ofercie producentów i czym charakteryzują się poszczególne modele?

Kontenery na odpady – typy i ich najczęstsze zastosowanie

Kontenery powinny być dopasowane do rodzaju gromadzonych i transportowanych w nich odpadów. Przykładowo kontenery budowlane zostały zaprojektowane pod kątem takich odpadów jak zerwane płytki parkietowe lub ceramiczne, złom, gruz, jak również zdemontowane elementy okien i drzwi – zwykle używany jest do tego kontener otwarty. W zakładach przetwarzających drewno bądź wytwarzających granulaty z tworzyw sztucznych najlepiej sprawdzają się zaś kontenery stalowe ze ślimakowym podajnikiem uniemożliwiającym rozsypywanie się zawartości. Do składowania odpadów w płynnych lub półpłynnych odpowiednie będą kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – szybki rozładunek

W przypadku ładunków o dużych gabarytach, które nie są odpadami lub potrzebują selektywnego rozładunku, najlepszym rozwiązaniem okazują się kontenery plandekowe. Ich szkieletowa konstrukcja jest powleczona plandeką, po rozsunięciu której (na zasadzie identycznej jak przy firance) możliwe jest momentalne rozładowanie kontenera. Tego rodzaju kontenery produkowane są głównie dla magazynów oraz firm transportowych.

Adres:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]