Kładziesz nowe podłogi? Nie zapomnij o listwach drewnianych

Dowiedz się więcej o listwie podłogowej na https://www.balticwood.pl/oferta/listwy

Wydają się mało ważnym detalem, jednak ich stylistyka ma duży wpływ na wygląd mieszkania. Listwy podłogowe, bo o nich oczywiście mowa, to elementy, które pełnią funkcje zarówno dekoracyjne, jak i praktyczne. Nie tylko maskują szczelinę dylatacyjną, ale też umożliwiają estetyczne przeciągnięcie przewodów i zabezpieczają dolne partie ściany przed poplamieniem i uszkodzeniem, co jest ważne szczególnie w pomieszczeniach, po których poruszamy się w obuwiu. To z pewnością wystarczający argument, aby nie lekceważyć ich wyboru i drobiazgowo przemyśleć decyzję o zakupie danego modelu.

Listwy podłogowe z drewna i imitacje z MDF albo PVC

Drewno to surowiec wszechstronny, sprawdzający się zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnie urządzonych wnętrzach. Szczególnie dobrze zdaje egzamin jednak w tych drugich, gdzie akcentuje charakter pomieszczenia i bardzo dobrze współgra z eleganckimi meblami czy dodatkami – głównie, jeśli chodzi o listwy drewniane z dekoracyjnymi żłobieniami. Dla użytkowników z ograniczonym budżetem rozsądnym rozwiązaniem będą z kolei listwy podłogowe wytworzone z MDF lub PVC, które stylizowane na te wyprodukowane z drewna, w tym także z gatunków egzotycznych.

Nowoczesna listwa podłogowa

W pomieszczeniach urządzonych w nowoczesnym stylu warto montaż geometrycznych, minimalistycznych listw. Podobnie jak w przypadku standardowych modeli, również i one mogą być wytworzone zarówno z litego drewna, jak i innych tworzyw. Współczesne listwy podłogowe charakteryzują się prostą bryłą i stonowaną kolorystyką – zwykle w odcieniach szarości, bieli lub beżu, choć dostępne są nawet listwy fioletowe czy czerwone. Listwa podłogowa może mieć także niecodzienny kolor, jeśli kupimy białą wersję i sami pomalujemy dowolnie wybraną farbą.

Adres:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]