Kochasz pić kawę? Poznaj ekspres do kawy Jura

Wybór właściwej kawy nie gwarantuje otrzymania najlepszego naparu. Aby zachwycić gości świetnym aromatem kawy, powinniśmy postarać się o właściwą technikę zaparzania, jak również sprzęt, który pozwoli na otrzymanie odpowiedniego ciśnienia oraz temperatury wody. Pamiętają o tym specjaliści z firmy Jura, bo od prawie dziewięciu dekad oferują nam świetne urządzenia, które mogą być stosowane zarówno przez entuzjastów smacznej kawy, jak i doświadczonych baristów. Czemu więc warto postawić na ekspresy tej firmy? Jakie zalety ma ekspres do kawy Jura? Jak znaleźć sprzęt odpowiedni do konkretnych potrzeb i ustrzec się trudności w jego eksploatacji?

Ekspres do kawy Jura dla profesjonalistów

Jura znana jest przede wszystkim z uwagi na wytwarzane przez siebie urządzenia dla profesjonalnych baristów. Ci często wybierają wyroby tej marki, ponieważ okazują się niezawodne, zaś ich konstrukcja umożliwia zrobienie rozmaitych rodzajów kaw – także tych wymagających napowietrzenia mleka. Firma Jura opracowała dla zawodowych baristów wiele modeli ekspresów, które zgrupowane są w parę serii – między innymi XS, XJ oraz GIGA PROFESSIONAL, a wszystkie z nich charakteryzują się odmiennym poborem wody i możliwościami zaparzenia naparu.

Ekspres do kawy Jura dla wszystkich

Mimo, że sporo ekspresów firmy adresowanych jest do zawodowych klientów, ekspres Jura bez przeszkód będzie także stosowany w domu. Tym bardziej, iż w jej ofercie czeka na nas wiele ekspresów, które przeznaczone są właśnie do użytku w kuchni. Najlepiej zdadzą egzamin ekspresy z linii
C, E albo ENA, bo charakteryzują się nieskomplikowaną budową oraz wieloma funkcjami umożliwiającymi zaparzenie świetnej kawy. Dobrze także wspomnieć, że Jura produkuje również sprzęty, które ułatwią zrobienie bardziej oryginalnych typów tego napoju oraz naprawę urządzeń.