Lampa solna – czy warto posiadać ją w mieszkaniu?

Dowiedz się, gdzie zamówić lampę solną.

Niewielkie dekoracje z minerałów i kamienia od dziesięcioleci znajdują swoje miejsce na naszych półkach. Przywozimy je z różnorodnych wypraw po świecie, a czasem nabywamy pod wpływem impulsu, gdyż pasują do stylu, w jakim zaprojektowane jest mieszkanie. Sporadycznie jakkolwiek są to przedmioty funkcjonalne – częściej to pospolite ozdoby. Minerałem, z którego można jednak zrobić obiekty wykorzystywane każdego dnia, jest sól kamienna. Sporządza się z niej najczęściej lampy, ale także inne narzędzia.

Lampy solne są niepowtarzalne

Lampy solne są estetyczne i bez problemu dostosujemy je do aranżacji domu, gdyż są sprzedawane w trzech kolorach (różowym, białym, szarym) i w kilku ich zabarwieniach. Wszystkie lampy solne są niepowtarzalne, jako że nie ma kamieni o jednakowych kształtach oraz wzorze krystalizacji. Nadzwyczaj popularne są lampy solne, których klosze charakteryzują się nie naruszoną, nie polerowaną powierzchnią. Coraz częściej jednak rękodzielnicy parający się robieniem takich lamp, nadają im regularne formy, np. piramidy albo kuli.

Co jest źródłem popularności lamp solnych?

Wiele osób sądzi, iż lampy solne mają pozytywne oddziaływanie na nasze samopoczucie. Przypisuje się im najczęściej właściwość jonizacji powietrza, czyli wytwarzania anionów, równoważących te produkowane przez wszędobylska elektronika. Ujemne jony polepszają jakość powietrza i pomagają w oddychaniu między innymi ludziom cierpiącym na na alergię czy astmę. Światło, jakie emitują tego typu lampy, jest uspokajające i subtelne, stąd zaleca się stosowanie ich ludziom, którym dokucza bezsenność lub stres, ponieważ dzięki nim można szybciej się wyciszyć. Ale z soli kamiennej nie tworzy się tylko lamp solnych. Robi się z nich też prześliczne świeczniki i pojemniczki na bibeloty, a pokaźne bloki z soli wykorzystuje się w gastronomii, jak również aranżacji mieszkań.

Adres:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]