Montaż poprzeczek samochodowych zostaw specjalistom

poprzeczki dachowe, uchwyty samochodowe

Wyjazd autem na wakacje wymaga wygospodarowania miejsca na wszystkie potrzebne w trakcie urlopu sprzęty. Najczęściej nie pomieścimy wszystkiego w bagażniku. Po pierwsze z tego powodu, że ich ilość w przypadku także niewielkiej rodziny bywa znaczna, a po drugie, z uwagi na pokaźne gabaryty niektórych bagaży. Tu warto wymienić w szczególności narty i rowery, których zmieszczenie w bagażniku przeciętnego samochodu jest praktycznie niewykonalne. Rozwiązaniem w tej sytuacji są uchwyty samochodowe oraz bagażniki dachowe przystosowane do przewożenia wspomnianych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – zainstaluj box dachowy

Ładowność auta w dużym stopniu zwiększa zamontowanie bagażnika dachowego w postaci boxu. Ten typ bagażnika nie tylko daje transportowanym sprzętom osłonę przed uszkodzeniem mechanicznym oraz wilgocią, ale również nie wpływa znacząco na zmniejszenie osiągów pojazdu, gdyż ma opływowy kształt. Do jego założenia potrzebne są poprzeczki samochodowe – tak zwane relingi. Jeśli nasze auto nie zostało w nie wyposażonepodczas produkcji, możemy je dokupić sami. Pamiętajmy jednakże, by dobór modelu odpowiedniego do konstrukcji naszego auta oraz montaż poprzeczek zlecić fachowcom. Przy samodzielnym ich założeniu umocowanie bagażnika może być niewystarczające.

Uchwyty samochodowe – bezpieczny przewóz rowerów

Poza poprzeczkami samochodowymi, możemy również kupić dodatkowe uchwyty samochodowe, z pomocą których przewieziemy autem narty, rowery czy kajaki. Uchwyty tego typu są na ogół dedykowane do przewozu danego rodzaju sprzętu – zapewniają tym samym wysoki stopień bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe można zamontować zarówno w tylnej części samochodu – na haku holowniczym lub pokrywie, jak i na jego dachu. To pierwsze rozwiązanie jest polecane z uwagi na to, iż rowerom nie zagraża wtedy zderzenie z wiaduktami, tablicami i nisko wiszącymi gałęziami.

Adres:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]