Namiot magazynowy – alternatywa dla murowanych hal

Rozwój prowadzonej działalności zwykle wiąże się z koniecznością zwiększenia wykorzystywanej przez nią powierzchni. O ile w przypadku pomieszczeń biurowych nie powinno to sprawić problemów, to te mogą pojawić się, kiedy niezbędna będzie rozbudowa magazynów. Istnieją jednak skuteczne sposoby na to, by zrobić to niewielkim nakładem funduszy i czasu. W takich sytuacjach warto zdecydować się na namioty magazynowe, które mimo szybkości budowy i niskiej ceny oferują funkcjonalność i przestrzeń na poziomie stalowych lub murowanych hal.

Całoroczny magazyn namiotowy

Aby móc cieszyć się z tych zalet, wybierając magazyn namiotowy upewnijmy się, że jest on przystosowany do całorocznego użytku. Aby dany namiot sprawdzał się zarówno latem, jak i zimą, musi być on posiadać stabilną konstrukcję wykonaną ze stali nierdzewnej z wytrzymałym systemem łączenia jej poszczególnych części. Jeszcze ważniejsze okazują się właściwości materiału, z którego wyprodukowano poszycie. Musi on radzić sobie w kontakcie z promieniami słonecznymi, ale też być wytrzymały na niszczycielskie działanie gradu, deszczu, wiatru oraz śniegu. Niezbędnym elementem wyposażenia jest także system zapobiegający skraplaniu się wody wewnątrz namiotu.

Magazyn namiotowy – jakie ma wymiary

Namioty magazynowe dostępne w wielu wariantach, co ułatwia wybór obiektu odpowiedniego do potrzeb danej firmy. Długość takich namiotów waha się przeciętnie od 4 do 100 metrów, zaś szerokość wynosi od trzech do ośmiu metrów. Warto też dodać, że w razie potrzeby w prosty sposób można rozbudować bazę magazynową, łącząc kilka namiotów w większy obiekt za pomocą dedykowanego systemu.