Pasta BHP – łatwo usuń smar, oleje czy farbę ze skóry

pasta BHP, pasta do mycia rąk

Osoby zatrudnione w zakładach przemysłowych, rzemieślnicy, pracownicy warsztatów samochodowych czy kominiarze – to zaledwie kilka grup zawodowych narażonych na styczność z substancjami, których trudno pozbyć się ze skóry. Są nimi głównie różnego rodzaju sadze, oleje, smary, farby, a także, w nieco mniejszym stopniu, opiłki i pyły. Pracodawcy takich osób są zobligowani do dostarczenie im środków czystości umożliwiających eliminację takich pobrudzeń. Najbardziej efektywna jest pod tym względem pasta do rąk.

Pasty BHP – jak działają?

Pasta do rąk odróżnia się od innych preparatów czyszczących stosowanych na co dzień w zwykłych domach. Z uwagi na fakt, że jest stosowana do usuwania niezwykle trwałych zabrudzeń, powinna cechować się stosownymi właściwościami trącymi. Z tego powodu producenci past tego rodzaju wzbogacają je o drobinki minerałów lub specjalnie wyselekcjonowanych tworzyw sztucznych, które usuwają brudzące substancje z porów skóry. Zarówno środki myjące wykorzystane w paście do mycia rąk, podobnie jak substancje, które one usuwają, mają drażniące działanie. Dobrze zatem, by pasta zawierała także substancje o działaniu nawilżającym i łagodzącym podrażnienia.

Gdzie przyda się pasta do mycia rąk?

Jak już nadmieniliśmy, pasta BHP do rąk ma zastosowanie głównie w zakładach usługowych, rzemieślniczych i przemysłowych. Jak najbardziej przyda się też w domu – będzie niezastąpiona w trakcie porządków bądź w amatorskim warsztacie majsterkowicza. W takich przypadkach należy sięgnąć po nieduże opakowania pasty o wadze do kilkuset gramów. Warsztaty i zakłady do wyboru mają z kolei bardziej ekonomiczne opakowania mieszczące od 10 do 30 kilogramów preparatu.

Adres:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]