Podkłady higieniczne – skuteczna bariera przed bakteriami

Znajdź podkłady medyczne.

Będące bezpośrednim niebezpieczeństwem dla naszego zdrowia grzyby, wirusy i bakterie znajdują się praktycznie wszędzie. Najwyższe ryzyko zarażenia panuje jednakże w pomieszczeniach, w których zazwyczaj przebywają osoby chore lub tam, gdzie w wyniku rozmaitych zabiegów narzędzia mają kontakt ze skórą lub innymi tkankami. Takimi miejscami są w szczególności wszelkiego rodzaju studia tatuażu, szpitale i kliniki, salony spa czy gabinety medycyny estetycznej. By zmniejszyć groźbę przenoszenia bakterii i innych chorobotwórczych mikroorganizmów, używa się rozmaitych akcesoriów – poza rękawiczkami silikonowymi i środkami antybakteryjnymi są to także podkłady higieniczne.

Podkłady medyczne – zastosowanie

Wiele niebezpiecznych roztoczy i bakterii przenosi się poprzez zetknięcie się skóry ze skażoną powierzchnią, dotykaną wcześniej przez jednostki zarażone. Aby zminimalizować niebezpieczeństwo migracji bakterii w gabinetach i salonach urody, stosuje się podkłady medycznych. Najczęściej są one wykonane z celulozy lub pokrewnych tworzyw i stanowią skuteczną barierę dla drobnoustrojów. Podkłady medyczne są jednokrotnego użytku i rozkłada się je np. na fotele dentystyczne i ginekologiczne, kozetki lub sprzęt rehabilitacyjny.

Podkłady higieniczne – do wykorzystania w publicznym WC

Jeszcze większe zagrożenie roznoszenia się zakażeń skórnych wywoływanych przez drobnoustroje panuje tam, gdzie z zanieczyszczoną powierzchnią styka się nieosłoniona skóra – przede wszystkim w toalecie. Możliwość przeniesienia się zarazków redukują nakładki na deskę sedesową. Korzystanie z nich jest zalecane we wszystkich obiektach, w których toaleta jest publicznie dostępna – na przykład w szkołach, sklepach, firmach lub punktach usługowych.

Adres:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]