Podstawowe informacje o butach jeździeckich

Kup buty jeździeckie

Jeździectwo z każdym rokiem zyskuje na popularności. Rzecz jasna nie może to dziwić – szczególnie, jeśli dostrzega się liczne atuty tej dziedziny sportu. Kluczowe z nich to: poprawienie kondycji, wzmocnienie wszystkich układu mięśniowego, a także ćwiczenie właściwej postury. Oprócz tego ma pozytywnie oddziałuje na psychikę: likwiduje stres, sprzyja zacieśnianiu bliskich relacji oraz zwiększa poczucie odpowiedzialności. Jedak żeby maksymalnie korzystać z pożytków jazdy konnej, musimy odpowiednio dobrać strój i buty do jazdy konnej. Na co uważać przy zakupie tych ostatnich?

Buty jeździeckie – sztyblety a może oficerki?

Odróżnia się dwa podstawowe typy butów jeździeckich: sztyblety i oficerki. Te pierwsze są zdecydowanie krótsze, ponieważ sięgają zaledwie ponad kostkę. Oficerki to zaś obuwie nadzwyczaj wysokie, sięgające za kolano. Dzięki temu dają osłonę większej powierzchni nogi, zmniejszając niebezpieczeństwo powstawania siniaków i otarć. Sztyblety są o wiele tańsze, niemniej jednak decydując się na ich kupno, warto nie zapominać o tym, żeby wyekwipować się też w osłonę na nogi – sztylpy bądź czapsy.

Z jakich materiałów są wykonywane buty do jazdy konnej?

Nabywając buty jeździeckie, koniecznie zwróćmy uwagę na tworzywo, z jakiego są one wytworzone. W sklepach znajdziemy obuwie zrobione ze skóry i jej różnych imitacji. Skóra jest z pewnością droga, lecz warto się ją wybrać ze względu na zwiększoną wytrzymałość i umiejętność dostosowania się buta do konturu stopy dżokeja. Polecane są zwłaszcza buty ze skóry cielęcej, która jest delikatna i błyskawicznie osiąga docelowy kształt. Skóra bydlęca wypada trochę gorzej, natomiast jej zaletą jest niższa cena.

Adres:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]