Popularne pokrycia dachowe – charakterystyka blach na rąbek

Znajdź panele dachowe.

Panele dachowe na rąbek to coraz popularniejszy typ pokrycia dachowego. Czym się wyróżnia na tle innych pokryć dachowych? Dlaczego warto ich używać? Przybliżamy te nowoczesne panele dachowe i możliwości ich wykorzystania.

Blacha na rąbek – do różnorodnych stylów architektonicznych

Blachy na rąbek stojący doskonale łączą ergonomiczność z walorami estetycznymi, dzięki czemu zyskują coraz szersze uznanie. Wytrzymała oraz bardzo dobrze prezentująca się blacha na rąbek stojący może być stosowana zarówno w przypadku nowych budynków, jak i nieruchomości, w których konieczna jest zmiana pokrycia dachowego. Ten materiał wykończeniowy może być położony na dachach dwuspadowych oraz płaskich, ale też tam, gdzie więźba jest złożona. Blachy na rąbek są dostarczane na teren budowy w postaci niezbyt wielkich arkuszy. Można je zamontować błyskawicznie oraz bez niespodziewanych komplikacji. Tego rodzaju pokrycie dachowe jest odporne na rdzę, mocne oraz idealnie współgra z rozmaitymi stylami architektonicznymi (przykładowo ze stylem minimalistycznym bądź dworkowym).

Blachy na rąbek stojący – obniż koszty związane z budową

Blacha na rąbek przewyższa standardowe rozwiązania pod kątem odporności i wykorzystanej technologii. Panele dachowe są produkowane z grubej blachy i pokryte dodatkową powłoką gwarantująca osłonę przed negatywnymi czynnikami zewnętrznymi, jak np. promieniowanie słoneczne bądź śnieg i deszcz. Blacha na rąbek stojący jest dostępna na rynku w kilku modelach, co pozwala na dopasowanie jej do specyficznej wizji projektanta. Nowoczesne pokrycia dachowe przyczyniają się też do zminimalizowania wydatków związanych z budową – zdecydowanie ograniczają ilość odpadów, nawet przy pokrywaniu dachów wielopołaciowych. Postanawiając o użyciu blachy na rąbek, warto nabyć ten materiał wprost od producenta.

Adres:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08