Rolety okienne – tani sposób na odświeżenie wnętrza

Brak Ci koncepcji na nowoczesne i modne urządzenie swojego pokoju? Jeden, niedrogi produkt może zupełnie odmienić wygląd i styl pomieszczenia. Mowa o wewnętrznych roletach okiennych. Z pomocą takiej przesłony możesz dodać kolorytu dowolnemu wnętrzu albo nadać mu intymnego i przytulnego charakteru. Specjalista z krakowskiego sklepu oferującego rolety dzień noc doradzi, jak dokonać dobrych, zakupowych decyzji.

Jakie rolety okienne wybrać?

Okiennych rolet wewnętrznych jest wiele typów. Można je podzielić według rozmaitych klasyfikacji. Jeśli chodzi o tworzywo, znajdziemy w sklepach rolety materiałowe wyprodukowane z nowoczesnych tkaninw różnym zakresie przepuszczających światło. Jest to zwykle poliester – prosty do czyszczenia i nieskomplikowany w utrzymaniu.
Z uwagi na zastosowanie można sklasyfikować rolety na ścienne i okienne. Inne zróżnicowanie to stopień zaciemnienia. Tutaj najpopularniejszym rodzajem są rolety dzień noc typu 100% zaciemnienia bądź zebra.
Następny podział to rolety na wymiar lub standardowe. Ten pierwszy typ jest rekomendowany do okien o niestandardowych wymiarach, z dużą liczbą segmentów lub wieloma ozdobnymi elementami. Jeśli chodzi o design, to wzornictwo rolet jest zgodne z aktualnymi, wnętrzarskimi nurtami.

Rolety okienne – czy są drogie?

Z uwagi na fakt, że rywalizacja na rynku rolet jest duża, tak jak wciąż rosnące grono producentów, aktualnie rolety możesz kupić w nad wyraz zachęcającej cenie. Regularna cena jest niewysoka, a do tego dochodzą także promocje i akcje specjalne, kiedy roletę można kupić z dodatkową zniżką. Rolety okienne są tanie i zasadniczo na każdą kieszeń.
Bogata kolorystyka, bezinwazyjny montaż i nowoczesne projekty sprawiają, że taka przesłona na okna staje się coraz bardziej popularna. Koszt zakupu w porównaniu do jakości i długiej żywotności rolety jest wyjątkowo atrakcyjny, dlatego miłośników takiej koncepcji na aranżację wnętrz nie brakuje.