Shuttersy w salonie i w sypialni – poznaj nowy trend

Sprawdź shuttersy w salonie na https://skyshutters.pl/realizacje/.

Wewnętrzne okiennice ozdobne, czyli shuttersy, kojarzą się przeważnie z aranżacją wnętrz w stylu południowoamerykańskim lub afrykańskim. Jednakże ten element osłony okna można zastosować także w europejskich domach – jest to bardzo trwałe, a równocześnie świetnie wyglądające rozwiązanie, które w licznych aranżacjach zda egzamin lepiej niż modne w tym momencie rolety.

Shuttersy w salonie – funkcje dekoracyjne i praktyczne

Shuttersy w salonie czy w pokoju dziennym, będą wypełniały dwie funkcje – praktyczną oraz dekoracyjną. Okiennice wewnętrzne zdecydowanie zwiększają estetykę pokoju. Ich lamele są masywniejsze, dzięki czemu doskonale wyglądają na większości okien. Walory estetyczne są ważne, bo to w salonie ludzie przebywają większą część dnia, a także podejmują tu gości. Z tego powodu powinno się zadbać, by ten pokój nie tylko efektowny, ale także przytulny. Opcja zmiany kąta pochylenia lameli shuttersów umożliwia regulację ilości światła wpadającego do salonu, co pozwala m.in. na częściowe jego ściemnienie, gdy staramy się wyczarować romantyczny półmrok w pomieszczeniu, lub kompletne jego przyciemnienie, gdy pragniemy zobaczyć film.

Shuttersy w sypialni – regulacja ciepła

Możliwość kontroli dostępu promieni słonecznych do pomieszczenia jest bez wątpienia najistotniejsza tam gdzie śpimy. Shuttersy w sypialni znajdą zastosowanie jednakże też z innej przyczyny – za ich sprawą można efektywnie korygować temperaturę sypialni, która ma przecież ogromny wpływ na nasz zdrowy sen. Dzięki shuttersom w okresie letnim łatwiej jest utrzymać niską temperaturę w sypialni, natomiast w okresie zimowym o wiele dłużej zatrzymamy w niej ciepło. W dodatku okiennice typu shutters lepiej chronią przed zgiełkiem z zewnątrz. Shuttersy to również świetne rozwiązanie dla alergików. Gromadzi się na nich mniej cząsteczek kurzu niż w plisach zasłon, a ich konserwacja jest niesłychanie łatwa i trwa dosłownie parę chwil.

Poza sypialnią i salonem shuttersy świetnie będą prezentować się też w pokoju dziecięcym, w kuchni czy w łazience.

Adres:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]