Środki do dezynfekcji rąk – higiena w domu i pracy

Potrzebujesz płynu antybakteryjnego do rąk? Sprawdź verdeavis.pl/higiena/dezynfekcja-rak.html

Na każdym centymetrze kwadratowym skóry rąk może znajdować się aż 5 milionów bakterii. Gros tych organizmów ma ogromny potencjał chorobotwórczy – na naszych dłoniach rozprzestrzeniają się pasożyty, bakterie i wirusy, które wywołują groźne choroby. Z tego powodu higiena rąk jest absolutną koniecznością. Za pomocą zwykłego mydła możemy jednak pozbyć się ze skóry maksymalnie 90% drobnoustrojów. Zwykle to zadowalający rezultat, jakkolwiek w licznych przypadkach niezbędne będzie użycie o wiele efektywniejszych środków.

Żel do dezynfekcji rąk – zastosowania

Mydło antybakteryjne znalazło szerokie zastosowanie w rozmaitych sferach życia. Najpopularniejsze jest w placówkach służby zdrowia – gabinetach dentystycznych, przychodniach i szpitalach. Poza tym jego użycie jest nieodzowne w gabinetach kosmetycznych, gdzie specjaliści mają bezpośredni kontakt ze skórą klientów i żyjącymi na niej drobnoustrojami. Po antybakteryjny żel do rąk bezsprzecznie powinni sięgać także zatrudnieni w przemyśle gastronomicznym – szczególnie po przygotowywaniu dań z mięsa (przede wszystkim drobiowego), mleka oraz jajek, ponieważ te produkty spożywcze w stanie surowym często zawierają pewne ilości bakterii.

Typy preparatów do dezynfekcji rąk

Najpopularniejszym preparatem do dezynfekcji rąk jest, rzecz jasna, mydło w płynie wzbogacone o związki niszczące drobnoustroje – zwykle jest to alkohol. Preparaty do dezynfekcji rąk mają także postać żelu lub płynu. Zarówno żel, jak i płyn antybakteryjny do rąk można kupić w opakowaniach o różnych pojemnościach – małych, mieszczących się w kieszeni albo torebce, lub dużych, zaprojektowanych do wykorzystania w dozownikach ściennych, często posiadających fotokomórkę lub przystosowanych do uruchamiania łokciem.

Adres:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]