Środki do pielęgnacji podłóg drewnianych

Dowiedz się więcej o środkach do ochrony drewna

Środki do ochrony drewna to preparaty stosowane zarówno do mebli znajdujących się na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Jak działają impregnaty do drewna i dlaczego warto zabezpieczyć nimi meble?

Środki do pielęgnacji drewna – zastosowanie

Drewno to materiał nadający pomieszczeniu przytulnego charakteru. Stanowi ono surowiec popularnie wykorzystywany do wyrobu elementów wykończeniowych (balustrady, podłogi, okładziny na schody) i mebli. Dostępne w sprzedaży środki do impregnacji drewna chronią surowy materiał przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych – wilgoci czy promieniowania UV, dzięki czemu meble utrzymują się w nienagannym stanie przez wiele lat. Doskonałe rezultaty zapewnia woskowanie i olejowanie drewna, a imponujące efekty wizualne – bejcowanie i ługowanie. Ostatnie dwie metody umożliwiają osiągnięcie ciekawych efektów kolorystycznych – na przykład pożądane wybarwienie drewna dębowego.

Środki do pielęgnacji mebli i podłóg drewnianych

Oferowane na rynku impregnaty do drewna na zewnątrz wzbogacone są o oleje o niskim poziomie lotnych związków organicznych. Można nimi konserwować meble ogrodowe, deskę tarasową, huśtawki oraz mnóstwo innych elementów. Tymczasem środki wykorzystywane do pielęgnacji i impregnowania podłóg nadają im wspaniały blask, co zdecydowanie podnosi estetykę desek. Pieczołowicie skompilowane składniki znajdujące się w impregnatach sprawiają, iż parkiet jest bardziej wytrzymały na zniszczenia i eksploatację. Warto jednak pamiętać, że drewniane parkiety powinny być pielęgnowane w należyty sposób – myte środkami na bazie wosków i olejów.

Adres:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]