Sztuka na prywatnych posesjach i w przestrzeni miejskiej – rzeźba do ogrodu

Rzeźby ogrodowe mogą być ustawione nie tylko na prywatnych posesjach, ale także na terenach publicznych. Którą techniką są wykonane? Kto najczęściej kupuje fontanny w formie ozdobnej figury i nowoczesne rzeźby do ogrodu?

Rzeźby do ogrodu – śmiały sposób na dopełnienie przestrzeni

Rzeźby do ogrodu stają się coraz częściej spotykaną metodą urozmaicenia terenów miejskich oraz prywatnych ogrodów. Obecnie wielkim zainteresowaniem cieszą się wyszukane rzeźby wykonane poprzez odlew, których kształt został opracowany w oparciu o preferencje zamawiającego, jego zamiłowania, a także wielkość ogrodu. Na znacznych powierzchniach doskonale prezentują się pokaźne, monumentalne projekty, które zachwycają swoim majestatycznym charakterem. W mniej rozległych ogrodach poleca się natomiast umieszczanie niedużych rzeźb. Zamawiający wybierają pomiędzy rzeźbami w stylu minimal albo wręcz na odwrót – zdecydować się na barokowe ornamenty. Dobór właściwej rzeźby powinien być uzależniony od charakteru ogrodu oraz tego, jaki rezultat zamierzamy ostatecznie osiągnąć. Szerokim popytem cieszą się także niecodzienne rzeźby użytkowe, jak np. fontanna ogrodowa. Figury te są świetną formą dekoracji przestrzeni.

Dla kogo rzeźby do ogrodu?

Rzeźba ogrodowa to odzwierciedlenie artystycznej ekspresji i jest poszukiwana przez podmioty wszelkiego typu. Doskonale prezentuje się w parkach, miejskich ogrodach, laskach, może również być dekoracją posesji przy urzędzie, uniwersytecie, hotelu, muzeum bądź innym obiekcie o charakterze komercyjnym lub publicznym. Rzeźby kupują także osoby prywatne, które pragną nadać własnemu ogrodowi niezwykły klimat. Można wybrać dzieło stylizowane na antyk bądź postawić na minimalistyczną rzeźbę, która uwydatni współczesny charakter przestrzeni. Popularne są także majestatyczne rzeźby w stylu orientalnym, które będą stanowić doskonałe dopełnienie ogrodu utrzymanego w stylu chińskim.