Utrzymanie czystości w domu i w firmie – mopy do mycia podłóg

Jeśli chcesz kupić mopy płaskie z wyciskarką, koniecznie wejdź na http://bit.ly/2M7yPB2

Czyszczenie podłogi zdaje się obowiązkiem bardzo łatwym – potrzebne są do tego mop, woda i odpowiednia ilość płynu. Jednak sprawa się komplikuje, gdy idzie o znaczną powierzchnię bądź nietypowe, kłopotliwe do usunięcia zabrudzenia. W takich przypadkach należy sięgnąć po specjalistyczne środki czystości oraz mopy profesjonalne. W czym leży ich przewaga nad standardowymi, używanymi codziennie mopami? Dlaczego, dbając o podłogi w obiekcie publicznymi lub siedzibie firmy, warto sięgnąć właśnie po profesjonalne mopy do podłóg?

Profesjonalne mopy do podłogi – po czym poznać te najwydajniejsze?

Na wydajność mopa mają wpływ zwłaszcza 2 czynniki – jego szerokość oraz tworzywo, z którego go wykonano. Pierwsza cecha przesądza o tym, jaką powierzchnię można umyć za jego pomocą w pojedynczym pociągnięciu. Jest wyjątkowo ważna, jeśli mop ma służyć do mycia podłóg o znacznej powierzchni – przykładowo parkietów na boiskach, sal tanecznych czy hallów. Od drugiej uwarunkowana jest chłonność mopa i tym samym szybkość mycia, jak również jego wytrzymałość. Warto także mieć na uwadze, iż twardsze włókna lepiej ścierają pobrudzenia niż miękkie.

Profesjonalny mop do podłóg to nie wszystko!

Mop jednak nie wystarczy, by pracownicy zespołów sprzątających mogli wydajnie i błyskawicznie myć posadzki. Nieomal równie istotne są także akcesoria pomocnicze. Pośród nich szczególną uwagę warto zwrócić na trzonek. Jego długość powinna być proporcjonalna do wzrostu użytkownika, a on sam powinien być w miarę lekki. Tylko w takim przypadku obsługa mopa nie będzie znacznym obciążeniem. W przypadku płaskich mopów do mycia podłóg ważne jest też jego mocowanie – ma ono wpływ na łatwość wyciskania mopa, a prawidłowo dobrane w dużej mierze upraszcza i skraca czas czyszczenia posadzek. W trakcie sprzątanie wielkich powierzchni warto wybrać zestaw wiadra z mopem.

Adres:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]