Zadbaj o czystość otoczenia – środki odkażające

Kup środki do dezynfekcji powierzchni na verdeavis.pl

Profesjonalne środki dezynfekujące pozwalają zachować czystość różnorodnych powierzchni. Gdzie są stosowane i w jaki sposób działają? Kiedy warto się w nie zaopatrzyć?

Środki odkażające – działanie i ich zawartość

Dostępne w sprzedaży środki dezynfekujące mają na celu mycie oraz odkażanie powierzchni i narzędzi. Dzięki nim możliwe jest usunięcie chorobotwórczych czynników mogących przenosić zakażenia krzyżowe lub mieć inne negatywne działanie na organizm człowieka. Profesjonalne środki są wzbogacone o składniki usuwające bakterie oraz inne mikroorganizmy. W skład środków do dezynfekcji powierzchni na ogół wchodzi poliaminy, kwas nadoctowy, nadtlenek wodoru, aldehydy, czterorzędowe związki amonowe, alkohol, chlor, a także mnóstwo innych komponentów. Do najczęściej stosowanych preparatów należą chusteczki do dezynfekcji, płyny w sprayu, oleje (np. do narzędzi chirurgicznych) oraz żele.

Zastosowanie środków do dezynfekcji powierzchni

Środki antyseptyczne stosowane są zawsze tam, gdzie wymagane jest utrzymanie sterylnej czystości – laboratoriach, w placówkach gastronomicznych, medycznych czy na stołówkach, w kuchniach. Środki do dezynfekcji powierzchni używane są do sterylizowania podłóg, blatów, urządzeń sanitarnych, toalet, znajdują również zastosowanie przy myciu krajalnic, maszynek do mięsa, sztućców, blenderów oraz innych maszyn czy przedmiotów. Istotne jest dobranie właściwego środka dezynfekującego do powierzchni – niektóre preparaty działają zbyt intensywnie i są w stanie zniszczyć czyszczony materiał. Zachowanie ostrożności jest ważne przede wszystkim w przypadku powierzchni ceramicznych – pisuarów, muszli klozetowych czy umywalek.

Adres:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]