Zalety rolet dzień i noc

Jednym z najbardziej lubianych rodzajów rolet jest model dzień i noc. Roleta dzień noc jest znakomita do wnętrza dla wszystkich tych, którzy lubią kontrolować ilość światła docierającego do pomieszczenia. To też doskonały pomysł na zaaranżowanie pokoju, w którym chcemy odrobiny prywatności – do sypialni, gabinetu albo pokoju dziecka, ale bez efektu stuprocentowego zaciemnienia. Najpopularniejszy rodzaj rolet dzień noc to zebra. Rolety dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych i rozmiarach – mini, standardowym lub na wymiar.

Roleta dzień noc zebra w pokoju dziecka i salonie

Popularna roleta dzień noc zebra to model wykonany z pasków w różnych barwach. Trójkolorowa tkanina lub rolety w pasy o tym samym kolorze, ale różnych odcieniach, to następny pomysł na aranżację i ożywienie Twojego pomieszczenia.
Do jakiego pokoju będą pasować rolety dzień noc? Możliwości są praktycznie nieograniczone. Odpowiednio dobrany kolor ożywi lub stonuje atmosferę wnętrza. Umiarkowany poziom zaciemnienia gwarantuje mini roleta dzień noc, dlatego trafionym pomysłem jest zamontowanie jej w pokoju gościnnym i innych pomieszczeniach, w których nie życzymy sobie zbyt wiele światła, ale nie potrzebujemy stuprocentowego zaciemnienia. Może to być także pokój dziecka lub łazienka.

Rolety dzień noc – dalsze przykłady zastosowania

Oprócz wymienionych już wcześniej pomieszczeń, w których nadmiar światła może przeszkadzać w drzemce lub odpoczynku, istnieje jeszcze kilka sposobów na zastosowanie rolet dzień i noc. Jakich? W pomieszczeniu, gdzie przeszklona jest duża powierzchnia. Masz taki pokój dzienny? Postaw na roletę dzień i noc, która pomoże Ci w regulacja natężenia światła lub zaciemnienia, na przykład podczas wieczornego seansu z rodziną.
Rolety dzień i noc pasują też do każdego współczesnego wnętrza, do których nie nadadzą się klasyczne zasłony i firanki. Rolety w pasy – poza funkcją zaciemniającą – pełnią też rolę dekoratywną. Rozbudowane spektrum kolorystyczne i współczesne wzornictwo powodują, że wnętrze może nabrać minimalistycznego lub nowatorskiego charakteru. Reasumując: skorzystaj z rolet dzień noc, jeżeli chcesz uzyskać efekt niepełnego zaciemnienia.