Zamienniki kapsułek do Nespresso

Dowiedz się, gdzie kupić kapsułki do Nespresso, wejdź na cafessima.pl.

Kapsułki do ekspresów Nespresso są jednymi z najdłużej dostępnych w sprzedaży. Zostały opatentowane w Szwajcarii już w połowie lat 70-tych XX w. i od tego czasu stopniowo pozyskiwały kolejnych miłośników. W tej chwili jest to marka rozpoznawalna na całym świecie, a urządzenia z tym systemem produkuje wiele uznanych firm.

Czy istnieją zamienniki kapsułek Nespresso?

Postanawiając o kupnie ekspresu działającego na systemie Nespresso, wiele osób zastanawia się, czy będzie zmuszona wyłącznie do używania kapsułek do kawy od jednego producenta. Nic bardziej mylnego. Patent na ten typ kapsułek wygasł 2012 r. więc w tym momencie w sprzedaży dostępnych są dziesiątki różnych kapsułek kompatybilnych z Nespresso, umożliwiających cieszenie się napojami o ciekawych kompozycjach smakowych. Jedną z szeroko znanych i rozpoznawanych w Polsce marek jest Lavazza, produkująca kapsułki z kawą Armonico i Delicato o średniej intensywności, zawierające kompozycję kaw arabika z Ameryki Północnej, a także bogate w smaku kapsułki DecaRicco i Vigoroso oparte na mieszance arabiki i robusty. Innym słynnym włoskim producentem kawy w kapsułkach do ekspresu Nespresso jest IlCafeItaliano, autor intensywnych w smaku połączeń arabiki i robusty o nazwach zaczerpniętych od włoskich miejscowości, czyli Trieste, Firenze, Venezia oraz Roma. W zależności od wybranego smaku, w tych kawach da się wyczuć aromaty prażonych orzechów, suszonych owoców czy pieczonego chleba. Inni cenieni włoscy producenci, produkujący zamienniki kapsułek Nespresso to Między innymi Diemme (kawy Corpo, Spirito Della Tanzania czy Cuore bez kofeiny) oraz Italian Coffee (Caffè Macchiato Cortado, Nocciola, Sambuca, kawa z cykorii Cicoria, Crema czy Light).

kapsułki kompatybilne z Nespresso także od rodzimego producenta

Kapsułki kompatybilne z systemem Nespresso produkuje także polska firma Cafe Rene, która specjalizuje się w kawie espresso. Wytwarza ona kawy o wysokim poziomie intensywności, np. Ristretto, Lungo czy Milano, w tym też kawy aromatyzowane – Chocolate, Hazelnut, Vanilla oraz Carmel.

Podstawowe opakowania obecne w większości sklepów mieszczą zwykle 10 kapsułek z kawą. Natomiast dla klientów, zamawiających kawę hurtowo, niektórzy producenci przygotowali także zestawy po 50 lub 60 kapsułek, które pozwalają jeszcze bardziej zmniejszyć koszt napoju. W przypadku, kiedy nabywca ma wątpliwości, czy wybrany produkt pasuje do posiadanego przez niego ekspresu, zanim wyśle zamówienie powinien zwrócić się po uzupełniającą informację do prowadzącego sklep.

Adres:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]