Aparat do terapii ultradźwiękowej – na stany zapalne i ból

Jeśli chcesz kupić aparat do ultradźwięków, koniecznie sprawdź http://tinyurl.com/ych2r59j.

W dzisiejszych czasach fizjoterapeuci na porządku dziennym wykorzystują ultradźwięki o częstotliwości od jednego do trzech megaherców. Oczywiście nie dzieje się tak bez powodu, gdyż odpowiednio aplikowane ultradźwięki bardzo korzystnie oddziałują na nasze zdrowie. Wykorzystuje się je do masażu tkanki mięśniowej, a wyzwalane za ich pomocą ciepło oddziałuje kojąco na zakończenia nerwowe. Dzięki temu masaż ultradźwiękami może być stosowany do redukowania napięcia mięśniowego, uśmierzania bólu i usprawnienia przepływu limfy. Wszystko to możliwe jest jednak tylko przy użyciu właściwego aparatu do ultradźwięków.

Aparat ultradźwiękowego – charakterystyka

Jak już nadmieniliśmy, aparaty do ultradźwięków generują dźwięki o stosownej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, stosowana od prawie wieku, opiera się na 2 rodzajach efektów: atermicznych i termicznych. Te pierwsze mają pozytywne oddziaływanie na przepływ płynów ustrojowych – zwłaszcza limfy. Tymczasem efekty termiczne polegają przede wszystkim na rozgrzaniu tkanek bogatych w kolagen – wiązadeł, stawów, blizn oraz ścięgien i stosuje się je podczas przygotowania organizmu do znacznego wysiłku lub przy leczeniu rozmaitego typu stanów zapalnych.

Aparat do ultradźwięków – przenośny lub stacjonarny?

Istnieją dwa warianty aparatów do ultradźwięków – stacjonarne i przenośne. Mobilny aparat terapii ultradźwiękowej będzie opcją najlepszą kierowaną do fizjoterapeutów dojeżdżających do pacjentów bądź przyjmujących ich w wielu placówkach. Jeśli natomiast fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, gdzie podejmuje znaczną ilość pacjentów – zwłaszcza w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia – wydajniejszy i bardziej funkcjonalny stacjonarny aparat do ultradźwięków będzie lepszym zakupem.

Adres:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]