Badania operatorów

Na www.bielskobadania.pl/zakres-uslug/ zlecisz badania operatorów Bielsko Biała.

Są potrzebne do tego, by stwierdzić, czy konkretna osoba może podjąć pracę jako kierowca wózka oraz innego pojazdu. Choć wielu badanych podchodzi do nich z obawami, kiedy nie mamy problemów psychicznych, ich przejście nie może przyprawić nam jakichkolwiek problemów. Jak więc przebiegają badania operatorów pojazdów? Jakich rzeczy należy się po nich spodziewać?

Badania operatorów – formularz

W pierwszej części testu przyszły operator otrzymuje opracowany przez specjalistę formularz. Musi w nim rozwiązać zadania dotyczące zachowania w rozmaitych, czasem problematycznych sytuacjach. Po sprawdzeniu formularza kandydatastarającego się o uprawnienia, specjalista będzie mógł określić, czy odpowiednio radzi sobie ze stresem oraz zbadać jego sprawność intelektualną i dojrzałość społeczną. Zawartość formularza jest zależna od profesji starającego się o uprawnienia. Ta część badania operatorów zwykle wywołuje duży niepokój, jednak jej przejście rzadko bywa niewykonalne.

Psychotechniczne badania operatorów

Drugi etap badania operatorów wymaga użycia specjalnie opracowanych aparatów. Kolejne zadania sprawdzają takie cechy jak prędkość reagowania lub podejmowanie wyborów w przypadkowych sytuacjach. Powinniśmy wiedzieć, że niekiedy ten etap badań może się nie odbyć. Tak się stanie, jeśli ubiegający się o uprawnienia w wywiadzie przyzna się do złego samopoczucia lub badanie wykaże, iż przed wizytą w poradni wypił alkohol. Badanie może zostać wówczas przełożone lub – jeśli przyczyną jest alkohol – także odwołane.

Adres:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: 608 315 680
E-mail: [email protected]