Czym są dożylne wlewy witaminy C?

Kwas askorbinowy to mikroelement o ogromnym zastosowaniu, który leczy rozmaite schorzenia i wzmacnia układ odpornościowy. Zalecany jest szczególnie w czasie zwiększonej zapadalności na przeziębienia. Od niedawna posiada jednak szersze zastosowanie – przy bardzo poważnych chorobach. Przyjrzyjmy się więc jak działają dożylne wlewy witaminy C i jakie są zalecenia do ich stosowania.

Wlewy witaminy C – ogromne porcje kwasu askorbinowego

Witamina C jest mikroelementem niezbędnym do życia człowieka. Samodzielnie nie umiemy jej wytworzyć, dlatego musimy przyjmować jej dawki z zewnątrz (np. z warzyw). Nowoczesna medycyna od dłuższego czasu sprawdza oddziaływanie witaminy C na usuwanie niebezpiecznych chorób – kleszczowego zapalenia mózgu, miażdżycy oraz wielu innych. Naukowcy sprawdzają przede wszystkim wpływ witaminy C na unicestwienie komórek kancerogennych – niektóre testy starają się wykazać, że włączenie alternatywnego leczenia może zapewnić znacznie lepsze rezultaty leczenia. Dożylne wlewy witaminy C polegają na wprowadzeniu dużych dawek tego składnika do ciała człowieka. Terapia od 20 tysięcy mg pomoże zwalczyć szereg poważnych chorób.

Dożylne wlewy witaminy C – czas trwania leczenia

Sposób aplikowania witaminy C, czyli wlew bezpośrednio do żył, zmniejsza możliwość pojawienia się efektów niepożądanych, które mogłyby pojawić się w przypadku tradycyjnych terapii (np. suplementów). Efekty mogą być zdumiewające – choroby serca zanikną i poprawi się wydolność organizmu. Żeby osiągnąć trwałe efekty, terapia musi działać około kilku tygodni, a stężenia witaminy systematycznie weryfikowane przez doktora, który decyduje o kierunku leczenia.