Dom bez pyłu, dymu oraz wirusów – o oczyszczaczach powietrza

Polacy powoli nabierają świadomości, jakże istotne dla zdrowia i samopoczucia jest utrzymanie czystości powietrza. Wraz z nim wdychamy wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia i substancje uczulające: roztocza, dym tytoniowy, pyły zawieszone PM10, spaliny pojazdów czy drobnoustroje i wirusy. Jak więc zadbać o oczyszczanie powietrza w mieszkaniu czy miejscu pracy?

Oczyszczacze powietrza – jak wiele zanieczyszczeń wyeliminują?

W dzisiejszych czasach najlepszym rozwiązaniem jest wyposażenie domu w oczyszczacz powietrza. To urządzenie upora się zarówno z kurzami, jak i z zanieczyszczeniami cząsteczkowymi i biologicznymi. Skuteczność oczyszczaczy powietrza ocenia się określając minimalną wielkość drobin zanieczyszczenia, które będą wyłapane w ich filtrze. Urządzenia o najwyższej wydajności, zawierające tzw. filtry HEPA, zatrzymują prawie wszystkie zanieczyszczenia o wielkości 0,3 mikrona. Jednak oczyszczanie powietrza z odpowiednim urządzeniem jest jeszcze skuteczniejsze.

Airdog a inne oczyszczacze powietrza

Innowacyjne oczyszczacze powietrza Airdog działają w oparciu o opatentowaną technologię Ionic Wind Technology, która gwarantuje wysoki stopień filtracji. Wyłapują one nawet drobiny o wielkości 0,0145 mikrometrów, co pozwala pozbyć się sadzę, dym tytoniowy czy pyły zawieszone PM2.5 oraz PM10. Model Airdog X5 efektywnie i w mgnieniu oka zatrzymuje też wirusa grypy, co potwierdziły przeprowadzone testy. Zaletą oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich konstrukcja, która przyczynia się do obniżenia kosztów eksploatacji. Nie ma konieczności cyklicznej wymiany jednorazowych, papierowych filtrów HEPA – kasetę filtracyjną i filtr wstępny można opłukać, zaś jonizator plazmowy wystarczy wyczyścić suchą gąbką. Te oczyszczacze powietrza są ciche, energooszczędne oraz łatwe w użyciu.