Etapy zakładania implantów zębowych

Najlepszą metodą na pozbycie się ubytków w uzębieniu są implanty zębowe. Zdają egzamin zarówno w przypadku braku jednego zęba, jak i ogólnego bezzębia. Ich największymi zaletami są stosunkowo nieskomplikowania pielęgnacja i naturalny wygląd – implant zębowy wraz z ceramiczną koronąwygląda tak samo jak naturalny ząb. Przed ich zakładaniem nie ma wymogu szlifowania przyległych zębów, jest to więc mniej przykre dla pacjenta niż założenie pełnej protezy czy mostu. Warto powiedzieć kilka słów o tym, jak wygląda ten zabieg i jakie kroki trzeba przed nim podjąć.

Implanty zębowe – fazy terapii

proces założenia implantów zębów zaczyna się od zaaplikowania pacjentowi znieczulenia. Ponadto ważne jest także odpowiednie nastawienie i zapanowanie nad nerwami. Następnie dentysta nacina dziąsła. Pozwala to na odsłonięcie tkanki kostnej i przygotowanie w niej łoża dla implantu. W tym celu wykorzystuje się metody piezochirurgii oraz specjalnie dobrane wiertła. To bardzo trudna część zabiegu – chirurg stomatologiczny musi wykazać się doświadczeniem i wyczuciem. Dokładność ważna jest również przy wszczepieniu implantu zęba w łoże. Gdy ten będzie w planowanym miejscu, lekarz musi jedynie zaszyć dziąsło pacjenta.

Implanty zębów a obawa przed bólem

Myśl o założeniu implantu zębowego budzi w niektórych pacjentach przerażenie związane z potencjalnym przenikliwym bólem odczuwanym podczas zabiegu oraz bezpośrednio po nim. Szczęśliwie lęk ten jest zupełnie nieuzasadniony. Obecnie implantologia dysponuje bardzo wydajnymi środkami przeciwbólowymi, zapewniającymi pacjentowi zachowanie spokoju na fotelu stomatologicznym. Osoby szczególnie podatni na odczuwanie bólu mogą oprócz tego skorzystać z płytkiego znieczulenia ogólnego, które kompletnie usunie problem stresu przed chirurgiem-stomatologiem.