Implantologia – dlaczego warto się zdecydować?

Dawniej osoby, które z rozmaitych przyczyn straciły uzębienie, zmuszone były do tego, by korzystać z protez. Nie było to jednak dobre wyjście, bo protezy potrzebują pracochłonnej opieki, a ich noszenie nie będzie zbyt wygodne. Z tego względu tak sporym zainteresowaniem wyróżniają się implanty, które okazują się znacznie bardziej komfortowe, lecz też wykazują sporo innych atutów. Implantologia bowiem umożliwia osiągniecie widocznych długo rezultatów, ograniczając do zera prawdopodobieństwo wypadnięcia implantu. Dobrze zatem dowiedzieć się, jak wygląda zabieg wszczepienia implantów zębów, jakie typy są wykorzystywane przez dentystów implantologów i jak wyszukać lekarza, który wszczepi nam implanty zębów.

Implantologia – jak wygląda zabieg?

Dziś implantologia wykorzystuje 2 rodzaje implantów – najpopularniejsze o długości 1 cm i nieco krótsze, a więc 6 milimetrów. Implant zrobiony z odpowiedniego rodzaju tytanu jest wkręcany w dziąśle chorego, a organizm pacjenta nie rozpoznaje go jako ciała obcego. Nowoczesna technologia zaś pozwala na duże zmniejszenie okresu gojenia – chory nie odczuwa jakichkolwiek dolegliwości już po trzech miesiącach. Do tego czasu musi wykorzystywać zimne okłady, zaś bezpośrednio po operacji – wystrzegać się palenia papierosów, gorących potraw oraz alkoholu. Istotne jest również wykorzystywanie odpowiednich płukanek, które zwalczają opuchliznę oraz ból.

Implantologia – komu zaufać?

Implantologia wywiera duży wpływ na wygodę życia chorych – dlatego tak istotne okazuje się to, by wybrać właściwego stomatologia. Jak jednak uniknąć niemiłych niespodzianek oraz problemów ze zdrowiem? Najlepiej zrobimy zlecając wykonanie implantów zębów stomatologowi ze sporym stażem oraz korzystnymi komentarzami dotychczasowych pacjentów. Jak je wyszukać? W szczególności w internecie. Po wpisaniu w wyszukiwarkę lokalizacji gabinetu dentystycznego na pewno trafimy na istotne wskazówki.