Kursy pierwszej pomocy

W naszym kraju każdego roku ginie parę tysięcy ludzi wyłącznie z tego powodu, że obserwatorzy zdarzenia nie potrafią udzielić pierwszej pomocy zanim przybędzie karetka pogotowia . Odpowiedzią na tak zatrważające dane jest rosnąca liczba ofert dotyczących szkoleń z pierwszej pomocy, dzięki którym zdobędziemy wiedzę i umiejętności niezbędne do dobrego zachowywania się w chwili zagrożenia życia.

W jakiej formie odbyć kurs pierwszej pomocy?

Niektóre kursy pierwszej pomocy można odbyć za pomocą e-learningu. Zajęcia przez Internet są na pewno wygodniejsze i tańsze, jednakże nauka jest bardziej teoretyczna. Zajęcia tradycyjne wykorzystują specjalistyczny sprzęt do przeprowadzania wszelkiego rodzaju symulacji z zakresu pierwszej pomocy – mają wymiar praktyczny.

Kursy pierwszej pomocy – części szkolenia

Tematy poruszane w czasie kursu, zależą od wspólnych ustaleń organizatorów z uczestnikami szkoleń. Z pewnością, powinny się w nim pojawić takie elementy, jak zabezpieczenie miejsca wypadku, a także skuteczne wzywanie pomocy. W części interaktywnej powinniśmy nauczyć się, jak udrożnić drogi oddechowe, opatrywać rany oraz jakie działania powziąć, w przypadku oparzeń chemicznych czy zatruć detergentami.