Masz problemy rodzinne? Terapia małżeńska może Ci pomóc

terapia par UK,  terapia małżeńska UK

Każde małżeństwo może przeżywać różnorodne problemy. Na szczęście teraz można sobie z nimi radzić naprawdę skutecznie. Doskonałym wyjściem okazuje się być terapia małżeńska przeprowadzana przez terapeutę mającego odpowiednie doświadczenie oraz kwalifikacje.

Terapia małżeńska – kiedy może być pomocna?

Do psychoterapeuty zgłaszają się pary borykające się z bardzo różnymi trudnościami. Fachowiec pomaga pokonać kryzysy mające związek ze zdradą jednego z partnerów, jak również pomoże w razie uzależnienia, jednak tutaj nierzadko niezbędne będzie też specjalistyczne leczenie pacjenta. Psycholog wspomoże w czasie problemów zdrowotnych małżonków czy członków ich rodzin. Jest pomocny w sytuacji, gdy między partnerami pojawiają się konflikty, których nie są w stanie rozwiązać sami. Uczestnictwo w terapii małżeńskiej pomaga również pokonać problemy oraz usprawnić partnerstwo. Poprawie ulega komunikacja między małżonkami – dzięku temu ich związek ewoluuje, a nie stoi w miejscu. Terapeuta pomaga zrozumieć małżonkom jakie są ich wzajemne potrzeby oraz oczekiwania. Podkreśla on, że związek to nie tylko branie, ale przede wszystkim dawanie czegoś od siebie. Pomoc terapeuty sprawia, że możliwe jest zidentyfikowanie przyczyn , które leżą u podłoża małżeńskich trudności. Małżeństwo, które ma za sobą terapię małżeńską zdobyło wiedzę potrzebną do tego, aby świetnie radzić sobie z trudnościami w przyszłości.

Terapia małżeńska – co wówczas, gdy mieszka się na terenie Wielkiej Brytanii?

Polska emigracja, która trafiła do Wielkiej Brytanii spowodowała, że na chwilę obecną bez większych problemów znajdziemy polskiego psychologa także na brytyjskiej ziemi. Posługiwanie się językiem polskim ułatwia terapię i zwiększa komfort małżeństwa, które zdecydowało się na wsparcie specjalisty. Także na emigracji można zawalczyć o swój związek, który w wielu wypadkach właśnie po opuszczeniu kraju zaczyna zmagać się z najróżniejszymi trudnościami. Trzeba wiedzieć, że terapia to nie wstyd, a na skutek niej partnerstwo może wejść na całkiem nowe tory. Rozejście się to zawsze ostateczność.

Adres:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339