Nie zastąpi porady lekarskiej, ale dostarcza cennych informacji – portal zdrowia

Zaprzestań bezskutecznych poszukiwań! Blog urodowy odnajdziesz na revelare.pl.

Sieć to miejsce, gdzie bardzo prosto można wyszukać informacje o dowolnej dziedzinie życia. Internauci upodobali sobie w szczególności odpytywanie wyszukiwarki Google o tematy zdrowotne, często nawet poprzedzając ostateczną decyzję o konsultacji ze specjalistą godzinami szperania w sieci z nadzieją na własnoręczne znalezienie rozwiązania problemu. Lecz czy to mądry model stosowania wiedzy udostępnianej na stronach o zdrowiu i urodzie?

Blog o zdrowiu i urodzie jako przydatne źródło pomocnej wiedzy

W natłoku treści o zdrowiu, zabiegach estetycznych i dietach udostępnianych online znajdzie się sporo rzetelnych artykułów zredagowanych zarówno przez specjalistów, jak i przez osoby zafascynowanych tematyką zdrowotną i od lat działających w zawodach powiązanych z medycyną. Jednak korzystanie z artykułów dostępnych na blogach o zdrowiu albo urodzie nie powinno (a wręcz nie może!) opierać się na traktowaniu ich jako opcji alternatywnej do porady lekarskiej. Blog o zdrowym stylu życia, jeśli zapewnia rzetelnych informacje, może natomiast być pożytecznym źródłem dodatkowej wiedzy, która uprości czytelnikowi poruszanie się po świecie polskiej służby zdrowia. Dotarcie w sieci do detalicznego opisu operacji wyjaśnionej nieskomplikowanym językiem pozwoli oswoić pacjenta z przebiegiem przyszłego zabiegu i zmniejszyć stres przez niego wywołany. Z kolei artykuł przedstawiający objawy poprzedzające konkretną chorobę, którą czytelnik u siebie podejrzewa, może później pomóc mu lepiej przedstawić swoje obawy lekarzowi pierwszego kontaktu.

Warto subskrybować portale wiedzy o zdrowiu, ponieważ poza informacjami o najpopularniejszych chorobach, które mogą nas dotknąć, często znajdziemy tam wiele artykułów podpowiadających jak w prosty sposób wprowadzić drobne zmiany do swojego stylu życia, aby uczynić go zdrowszym i mniej obciążającym organizm. Popularne są serwisy przybliżające wartości odżywcze poszczególnych produktów żywnościowych czy prezentujące różne zestawy prostych ćwiczeń. Należy jednak pamiętać, że jeśli potrzebujemy specjalistycznej diety z powodu nadwagi lub choroby wykluczającej pewne artykuły żywieniowe, powinniśmy się zgłosić do specjalisty a nie układać jadłospis na podstawie informacji znalezionych w internecie. Podobnie z ćwiczeniami – jeśli odczuwamy chroniczny ból, to lekarz powinien znaleźć jego przyczynę i zasugerować odpowiednie ćwiczenia na jego złagodzenie lub skierować do rehabilitanta.

Portal o zdrowiu Revelare.pl