Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – pozbądź się zanieczyszczeń

Próżno szukać kogoś, kto nie lubi zapachu powietrza po gwałtownej burzy. To uczucie rześkości nadają jony ujemne, które powstają się m.in. w wyniku naturalnego ruchu wody i powietrza, wyładowań elektrycznych, a też są wytwarzane przez rośliny. Ujemne jony tlenu tłumią nieprzyjemne zapachy, mają korzystny wpływ na nasze samopoczucie i środowisko oraz oczyszczają powietrze.

Jonizator powietrza – czym jest jonizacja??

Jonizacja następuje w wyniku oddziaływania silnego pola magnetycznego, wyładowania elektrycznego lub wydzielania się ogromnej ilości ciepła. W dzisiejszych czasach większa część z nas przebywa w otoczeniu dziesiątek urządzeń, takich jak kopiarki, laptopy czy ekrany, które wysyłają pole magnetyczne i jonizują atmosferę dodatnio. Zdrowe aniony, czyli jony o naładowane ujemnie, powstają przez przyłączanie się co najmniej jednego elektronu do neutralnych cząsteczek. Niestety ich ilość w powietrzu na obszarach mocno uprzemysłowionych z każdym rokiem jest mniejsza. Dlatego by znowu poczuć czystą i rześką atmosferę w domu, warto użyć jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – czy warto?

Jonizacja wykorzystywana jest najczęściej w oczyszczaczach powietrza. Ujemnie naładowane cząsteczki pozwalają wychwycić pyły zawieszone PM2.5 i 10, szkodliwe mikroorganizmy i wirusy czy dym z papierosów. Jednocześnie oczyszczacz powietrza z jonizatorem przywraca powietrzu świeżość i czystość, pozwalając nam odpowiednio wypocząć i oddychać pełną piersią. Zważywszy na fakt, iż ujemnie zjonizowane powietrze zmniejsza poczucie chronicznego znużenia i generalnie podnosi wydajność fizyczną organizmu, poleca się użycie oczyszczacza powietrza z jonizatorem również w instytucjach publicznych, biurach, przychodniach medycznych czy placówkach oświaty, czyli wszędzie tam, gdzie istotne jest skupienie się na realizowanych obowiązkach.