Rehabilitacja polem magnetycznym – aparat do magnetoterapii

Kliknij tu jeśli interesuje Cię magnetoterapia aparaty

Magnetoterapia to dział fizykoterapii skupiający się na oddziaływaniu pola magnetycznego o względnie niskiej częstotliwości, która nie przekracza 100 megaherców oraz indukcji w granicach 0,1-10 mT. Metodzie tej przypisuje się wielorakie oddziaływanie, jednakże wielu jej cech nie udało się dotąd potwierdzić w testach klinicznych. Absolutną pewność co do skuteczności magnetoterapii mamy jednak, jeśli chodzi o działanie przeciwbólowe oraz przyspieszenie regeneracji tkanek podczas zabiegów ortopedycznych, takich jak wstawienie endoprotezy czy artroskopia. Ponadto magnetoterapia zmniejsza również obrzęki, poprawia krążenie, pomaga w stanach zapalnych i zmniejsza ilość wolnych rodników.

Działanie urządzeń do magnetoterapii

Urządzenia do magnetoterapii wytwarzają pole magnetyczne o określonej indukcji i częstotliwości, które następnie jest transmitowane za pomocą przewodu do aplikatora dotykającego bezpośrednio zmienionych chorobowo części ciała pacjenta. Współczesne aparaty do magnetoterapii pozwalają na wykorzystanie dwóch aplikatorów równocześnie, co pozwala przeprowadzić większą ilość zabiegów i w dużym stopniu usprawnia działanie gabinetów medycznych.

Gdzie wykorzystuje się urządzenia do magnetoterapii?

Aparat do magnetoterapii to ważny element wyposażenia klinik rehabilitacyjnych i fizykoterapeutycznych. Z uwagi na duże rozmiary i wagę wynoszącą kilka kilogramów, najczęściej jest to urządzenie stacjonarne o ograniczonym zastosowaniu przez terapeutów świadczących usługi z dojazdem. Należy jednak zaznaczyć, iż na rynku znajdziemy też modele mobilne, bardzo dobrze sprawdzające się w pracy z pacjentami w ich domach. Aparaty te mają aplikatory w postaci pasów lub dysków.

Adres:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]